تصویر : https://rozup.ir/view/3416387/logo21.png
🕊️🕊️🕊️خوش آمدید🕊️🕊️🕊️
🕊️🕊️لطفا کمی پایین رفته و 🕊️🕊️
🕊️موضوع موردنظرخود راانتخاب کنید🕊️
👇👇👇

چگونگی ساخت یک سازمان

درود

برای خواندن این مقاله به ادامه مطلب بروید

7 اصل موفقیت_رندی گیج

درود

برای خواندن این پست به ادامه مطلب بروید :

هوش اجتماعی

>>> هوش اجتماعی EQ

لطفا به ادامه مطلب بروید .

هوش هیجانی

>>> هوش هیجانی

لطفابه ادامه مطلب بروید.

هوش معنوی

>>> هوش معنوی SQ
هوش معنوی به ظرفیت‌ فرد برای درک بعد غیرمادی انسان و حرکتش به سوی خداوند اشاره دارد و شامل بصیرت داشتن، حفظ تعادل فکری و آرامش درونی می‌شود.
لطفا به ادامه مطلب بروید.

چه چیزهایی برای شروع کار نیاز نیست

چه چیزهایی برای شروع کار نیاز نیست؟

می خواهم 5 مورد را بگویم که اغلب مردم تصور می کنند برای این کار نیاز است.در حالی که به هیچ وجه این طور نیست:

داشتن مدارج تحصیلی و علمی

هزاران نفر وارد صنعت نتورک مارکتینگ می شوند بدون آنکه مدارج دانشگاهی داشته باشند ولی با این وجود در کارشان موفق هستند. طبیعت صنعت نتورک مارکتینگ متفاوت از سایر حرفه ها است. اگر مشاور شما مدرک لیسانس دارد، نیاز نیست که شما هم داشته باشید؛ این قابل تکثیر نیست. اگر خودتان مدرک تحصیلی دارید بسیار خوب است. ولی نیاز نیست که زیرشاخه هایتان هم داشته باشند.

تائید و تصدیق دیگران

حتی ممکن است همسرتان مخالف کارتان باشد. البته غالباً این یک واکنش موقتی است و پس از مدتی با رشد شما، آنها نیز علاقمند خواهند شد. واقعیت تلخ این است که هر کسی مانند شما آمادگی رشد و موفقیت را ندارد. مطمئناً در ابتدا حتی خانواده و دوستان نزدیکتان ممکن است به شما بخندند. مسخره تان کنند. به شما خواهند گفت که حیف نیست. وقت خود را صرف اینگونه کارهای بی معنی بکنی؟ بهترین راه این است که فعلاً از راه آنها بیرون بروید و به کارتان تمرکز کنید.

خانواده و دوستانتان در این کار باشند

لطفا اشتباه درک نکنید اگر آنها نیز وارد گروه شما شدند بسیار عالی است.من خانوادهایی می شناسم که برای سه نسل در این حرفه هستند.ولی نیاز نیست که حتماً و الزاماً آنها نیز به شما بپیوندند.به اعتقاد من شما می توانید شبکه های خود را حتی در محیط های جدید بسازید چون خود من یکی از آنها بودم.

توصیه های ناآگاهانه

بسیاری ازافراد با کسانی مشورت میکنند که هیچ تجربه ای در اینکار ندارند.اگر می خواهیدکه بدانید چگونه می شود با یک هواپیما پرواز کرد.باید سراغ یک خلبان را بگیرید نه یک راننده اتوبوس.مشاورخود را پیدا کنید و از کسانی کمک بگیرید که خود توانسته اند با موفقیت گروهشان را بسازند.توصیه های این افراد می تواند مفید باشد.

کامل بودن

واقعیت این است که هنوز شرکتی که بهترین محصول، بهترین سیستم درآمدزایی یا بهترین سیستم آموزشی داشته باشد اختراع نشده است.همانند سایر رشته ها .این صنعت نیز به طور طبیعی در حال تکامل است انتظار برای یافتن یک سیستم مطلقاً کامل بی فایده است.در ضمن تجربه به ما نشان داده  است که بهترین شرکت همان شرکتی است که شما برای اولین بار وارد آن شده وشروع به فعالیت کرده اید. و شرط موفقیت در آن ماندن برای موفق شدن می باشد.از این شرکت به آن شرکت رفتن جز شکست خوردن سودی برای شما نخواهد داشت.در ضمن خیلی از شرکتها ماندگار نخواهند بود.و خیلی از نتورکرها فقط به منافع شخصی خود فکر می کنند و از این شرکت به آن شرکت می روند.پس مراقب باشید.آنهایی که تصور می کنند علف دیگر سبز تر است بزودی خواهند فهمید که ثروت واقعی و ماندگار فقط از طریق فعالیت بلند مدت در یک شرکت،بدست می آید.

درآمد خطی یا اهرمی

درآمد خطی و درآمد مستمر چیست؟

 

درآمد خطی و درآمد مستمر چیست؟

ما کلاً دو نوع درآمد داریم:

درآمد خطی Linear Income

درآمد باقی مانده یا مستمر Residual Income

درآمد خطی درآمدی است که در آن هر چه وقت بیشتری صرف شود، درآمد بیشتر خواهد بود. به این نمودار توجه کنید:

http://irmlm.persiangig.com/5.jpg

نمونه بارز این مسئله حقوق یک کارمند یا یک کارگر است. هر چه وقت بیشتری صرف شود، درآمد بیشتر خواهد بود، البته معمولاً برای زمان نیز سقفی وجود دارد که باعث می شود برای درآمد نیز سقفی وجود داشته باشد.این به این معنی است که اگر به هر دلیل نتوانی برای کار وقت بگذاری درآمدت صفر خواهد شد.

درآمد مستمر، درآمدی است که در ابتدا وقت بسیاری صرف می شود ولی درآمد کم است. با گذشت زمان وقت کمتری نیاز خواهد بود در حالی که درآمد مرتباً افزایش می یابد.

http://irmlm.persiangig.com/6.jpg

نمونه بارز این نوع درآمد نتورک مارکتینگ یا درآمد بعضی از هنرمندان است. مثلاً بعضی از آثار موسیقی یا نقاشی، با این که صاحب اثر در قید حیات نیست ولی همچنان پرفروش هستند. البته این پدیده نادری است. در این نوع سیستم درآمدزایی نیاز نیست که فرد همیشه به کار مشغول باشد. نهایتاً این امکان بوجود می آید که فرد ماه ها در سفر باشد ولی باز هم درآمدش قطع نشود.

سیستم درآمدزایی نتورک مارکتینگ نیز به این صورت است.

یکی از تصورات اشتباه در مورد نتورک مارکتینگ این است که راهی سریع برای پولدار شدن می باشد. در حالی که این طور نیست نتورک مارکتینگ راه مطمئن پولدار شدن است ولی شاید مدتها وقت ببرد.

یک تصور نادرست دیگر این است که فقط با ثبت نام افراد شما موفق خواهید شد. اصلاً این طور نیست. شما با آموزش دادن نفراتتان موفق می شوید. اگر آموزش در کار نباشد، شکست حتمی است. همانطور که قبلاً گفتم این یک کار فروشندگی نیست. اساس نتورک مارکتینگ بر پایه تعلیم و تربیت است.

تمام کسانی که وارد نتورک مارکتینگ می شوند موفق نمی شوند. البته هیچ تجارتی این طور نیست که همه در آن موفق شوند. از این لحاظ نتورک مارکتینگ نیز استثنا نیست.همچنین باید سعی کنید هر چه زودتر در این کار مستقل شوید، یعنی به کمک بالاسری ها نیاز نداشته باشید، بالاسری ها همیشه در دسترس نخواهند بود.

 

پیش نیاز

پیش نیاز موفقیت برای شروع کار چیست؟

 

ریشه شکست یک فرد در این تجارت چه می تواند باشد؟

به طور کلی دلایل شکست بعضی از افراد در نتورک مارکتینگ را می توان در سه مورد خلاصه کرد:

نمی دانند که باید چه بیاموزند.

به کار ایمان ندارند.

به خودشان ایمان ندارند.

هدف آموزش پاسخ دادن به این سه نیاز است.

 

پیش نیاز موفقیت  برای شروع کار چیست؟

عشق و اشتیاق

واقعاً بخواهید که از چرخه موش و گربه زندگی خارج شوید و به آزادی مالی برسید. اگر واقعاً این تجارت را درک کرده اید و می خواهید به خود و دیگران کمک کنید،تقریبا 90 درصد کار انجام شده است.

شاید باور نکنید ولی ده ها نفر را می شناسم که بدون داشتن هیچ دانش وتجربه ای وارد این صنعت شده اند و در ماه اول سی یا چهل عضو جدید داشته اند. آنها این را با استفاده از تکنیک یا مهارت های آموزش دیده انجام نداده اند.بلکه فقط اشتیاق شدید آن را ممکن ساخته است.در مورد کار فکر نکنید.آستین ها را بالا بزنید و در کار غرق شوید.

تعهد

بدون تعهد، ستون کار شل و شکننده خواهد بود؛ اول از همه باید به هدفتان متعهد باشید، سپس به اجرای طرح شرکت و در نهایت گرفتن آموزش و انتقال تمام و کمال آن به زیر مجموعه هایتان.

عمل

منتظر هیچ نمانید! دست به کار شوید. اشتباه خواهید کرد؟ البته! اشتباه بخشی از فرآیند یادگیری است. جزوه آموزشی و مشاورین برای این وجود دارند که شما سریعتر و به شکلی درست دست به کار شوید. اکنون وقت آن است که شروع کنید!

صداقت

مردم باید بتوانند به شما اعتماد کنند. از دادن وعده های دروغین و غیرواقعی پرهیز کنید.به کسی نگویید که برایش کارمیکنید!صادقانه به آنها بگویید که تجربه خود را در اختیارشان قرار خواهید داد تا کار رابیاموزند.کوچکترین عدم صداقت در نتورک مارکتینگ گناهی نابخشودنی است!

صبر و متانت

بازاریابی شبکه ای راه سریع پولدار شدن نیست! بلکه راه مطمئن پولدار شدن است! این تجارت شانسی نیست. یک علم است! البته شما در حال یاد گرفتن سود نیز خواهید کرد. از کارهای شتابزده که اثرات موقتی دارد بپرهیزید و روی اهداف بزرگ تمرکز کنید.

 

سرعت کسب ثروت

سرعت کسب ثروت در نتورک مارکتینگ

نتورک مارکتینگ به هیچ وجه راهی سریع برای ثروتمند شدن نیست.تکرار می کنم به هیچ عنوان قرار نیست بعد از مدت کوتاهی مثلاً 6 ماه یا حتی یک سال به ثروت کلانی دست یابید بله باید مانند هر کار دیگر وقت گذاشت و نتورک مارکتینگ راانجام داد.البته با توجه به استفاده ازاهرم دراین حرفه،سرعت رسیدن به ثروت نسبت به سایر مشاغل بسیار بالا است اما باز هم راهی نیست که بتوان یک شبه آن را طی کرد. شاید بتوان گفت که اگر این تجارت را با صبروجدیت انجام دهید،در مدت زمان 4 یا 5 سال می توانید ازآن بازنشست شوید البته اگر دوست داشته باشید و بتوانید از آن دل بکنید.این راهم فراموش نکنیدکه شاید درآمد شمادرابتدا صفر باشداما صبر پیشه کنیدوکارتان راانجام دهید.

 ذهنیت ها

هیچ گاه با ذهنیت ها و برداشتهای شخصی خود از فروش،بازاریابی و روابط عمومی قدم به این تجارت نگذارید.آنها را کنار گذاشته و با ذهنی باز آماده دریافت اطلاعات لازم برای انجام نتورک مارکتینگ ازمعرف وبالاسریهایتان باشید.مثلاً یکی از ذهنیتهای نادرست در نتورک مارکتینگ این است که برای موفقیت،حجم فروش شخصی بالایی نیاز است.در حالیکه تمام آنچه نیاز دارید،اندک فروشی است که باید آن را در سازمانتان فرهنگ سازی کنید(هر کس فروش کم دارد و در مجموع حجم بالایی به فروش می رسد البته باز هم می گویم که منظور از این فروش خرید حجم خاصی از محصولات شرکت است که بخشی از آن را خود شخص مصرف می کند و بخشی دیگر را می فروشد).

 نَه

کار شما در این تجارت «پیشنهاد دادن» است.پیشنهاد خرید محصول و نیز یک فرصت استثنائی تجاری.طبیعی است که عده ای آن را درک کرده و می پذیرند؛عده ای نیز آن را درک کرده اما نمی پذیرند( که کاملا غیر ممکن است) ومتأسفانه عده ای هم،چون سنگ اند که:«نرود میخ آهنین در سنگ».پس خود را آماده شنیدن پاسخهای منفی و بطور کلی «نه» بکنید.

 تمام وقت ، نیمه وقت یا پاره وقت

ازبزرگترین مزایای این تجارت این است که شما می توانید آن را به صورت تمام وقت،نیمه وقت یا حتی پاره وقت – به انتخاب خودتان – انجام دهید.هیچ گاه احساساتی عمل نکنید و بلافاصله از کار فعلی خود دست نکشید .این یک حرفه با حقوق ثابت آخر ماه نیست و شاید برای مدتی درآمد کافی برای گذران زندگی نداشته باشید.(البته شاید هم درآمدتان از کار فعلی تان پیشی گیرد.)پس شرایط خود را بسنجید و از این مزیت بزرگ این تجارت هم بهره ببرید (برای شروع حداقل روزانه 2 الی 3 ساعت وقت در هفته کافی است.به تدریج با رشد سازمانتان،میزان فروش و در نتیجه درآمدتان رشد می کند که در این حالت نیازتان نسبت به کار قبلی و درآمد آن رفع شده و می توانید زمان بیشتری را به تجارت خانگی تان اختصاص دهید.)

 ارتباطات

جان میلتون فاگ:«پایه نتورک مارکتینگ ارتباط با مردم است.باید آنها را متحول کرده و برای پیشبرد شغل خود از آنها حمایت کنید.» کار شما صحبت کردن با مردم است؛با نشستن روی مبل ودیدن انواع CDهاوDVDها و نیز مطالعه انواع کتب و مقالات،اتفاق خاصی برای تجارت شما نمی افتد (البته اگر به صورت آن لاین کار می کنید از این بند بگذرید).باید تعادل را بین کارهای مختلف خود برقرار کنید .آموزش ببینید و بدهید اما از آن استفاده کنید و برای استفاده از آموزشها هم باید به میان مردم بروید.پس با مردم صحبت کنید.موقعیت کاری و محصولات خود را به آنها معرفی کرده و در تصمیم گیری از آنها حمایت کنید.

 هزینه ها

برای موفقیت در این تجارت باید آموزش های آن را ببینید که شامل انواع CDها،کتب،جزوات،سمینارهای مختلف و ... می شود.هر یک از این ابزار،هزینه خاص خود را دارند که باید شخصاً آن را بپردازید.دقیقاً به این دلیل که موفقیت بهایی دارد.البته هزینه های دیگری هم وجود دارد مانند هزینه رفت و آمدها،تماس های تلفنی و ... .

 فروش

یکی از نادرست ترین ذهنیت ها در مورد نتورک مارکتینگ در ایران این است که فروش محصول فقط در صورت ورود فرد به طرح پاداش شرکت صورت می گیرد و اگر کسی نخواست وارد این تجارت شود،محصولی هم به او فروخته نمی شود.اگر به دنبال درآمد مانده هستید،باید محصولات را به افراد مختلف،جدای از طرح پاداش،معرفی کنید تا با ایجاد یک بازار کوچک خارج از طرح درآمدزایی،اگر فرد جدیدی را معرفی نکردید باز هم فروش و در نتیجه درآمد داشته باشید.

قدرت اهرم

قدرت اهرم

جان پل گتی (از میلیونرهای قدیمی آمریکا):

«من ترجیح می دهم سودم را از 1% تلاش 100 نفر بدست آورم تا 100% تلاش خودم»

در مثال زیر اهرم کردن زمان دیگران نشان داده شده است:

میدانیم که همه ما در یک شبانه روز،تنها 24 ساعت زمان داریم.فرض می کنیم که دریک هفته 6 روز به کار می پردازیم و میزان ساعت کاری روزانه ماهم 10 ساعت است.عمر کاری خود را 45 سال فرض می کنیم و از 52 هفته کل سال هم، 48 هفته را به کار اختصاص می دهیم :

تعداد ساعات کاری در یک هفته

60=6×10

کل ساعات کاری در یک سال

2880=48×60

کل ساعات کاری در عمر کاری

129600=45×2880

حالا خود را صاحب یک مجموعه 1000 نفری نتورک مارکتینگ در نظر بگیرید که درآن هرکس به طور متوسط روزانه 5 ساعت وقت می گذارد :

تعداد ساعات کاری مجموعه در یک روز

5000=5×1000

کل ساعات کاری مجموعه در یک هفته

30000=6×5000

همان طور که ملاحظه می کنید،این مجموعه تقریباً 25% کل ساعات عمر کاری شما را تنها در یک هفته صرف کار کردن می کند.کاری که درآن هیچ رئیس ومرئوسی وجود ندارد و هرکس برای اهداف خود،مشغول ساختن کسب وکار خود است که این مسأله بازدهی بسیار بالای چنین سازمانی را نسبت به یک شرکت بسیار بزرگ باهمین تعداد کارمند،دنبال دارد.رسیدن به مجموعه ای با این ابعاد تلاش زیادی می طلبد.چرا که :

«نابرده رنج گنج میسر نمی شود         مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد »

نتورک مارکتینگ راه سریع پولدار شدن نیست و باید در آن مثل هر کار و تجارت دیگری زمان گذاشت و تلاش کرد

اهرم کردن اطلاعات دیگران :

من اطلاعات خود را در زمینه این صنعت در کنار اطلاعات مدیریتی شما که قبلاً با اطلاعات مدیریتی دوستی دیگر ادغام شده است،قرار می دهم.دوستی هم اطلاعات خود را در زمینه چگونگی برقراری ارتباط مؤثر و روابط عمومی را به مجموعه اطلاعات ما اضافه می کند و درنهایت ما مجموعه ای خواهیم داشت که ازلحاظ اطلاعاتی تقریباً کامل است در حالیکه هر یک از ما در ابتدا تنها بخش کوچکی از آن اطلاعات را در اختیار داشتیم.حال اهرم را به شور و اشتیاق و انرژی دیگران هم تعمیم دهید و البته هر چیز دیگری که برای موفقیت نیاز دارید .

 

رشد تصاعدی

رشد تصاعدی

این فاکتور یکی از جالب ترین ویژگی های این تجارت به شمار می رود که پتانسیل خارق العاده ای به آن می دهد.برای ملموس شدن این رشد به مثال زیرتوجه کنید:فرض می کنیم که شما در طول 2 ماه اول کاری خود 4 نفررابه طرح معرفی می کنید.حالا با این 4 نفر،یک تیم 5 نفری دارید که به فروش محصولات می پردازید.درطول 2 ماه بعدی هریک ازآن 4 نفرنیز4 نفررا به طرح معرفی می کنند (مجموعاً 16نفر) درنتیجه یک تیم 21 نفره تشکیل می شود.اما درطول 2 ماه بعد،هر یک ازآن 16 نفر4 نفردیگر را معرفی می کنند (مجموعاً 16 نفر)وتعداد افراد تیم شما به 84 نفرافزایش خواهد یافت.

حالا این 64 نفرهم در2 ماه بعد،هریک 4 نفردیگر را به طرح معرفی می کنند (جمعاً256نفر)وتعداد افراد سازمان به 341 نفرخواهد رسید.در2 ماه بعدی به همین ترتیب 1024 نفربه تیم اضافه می شودکه ثمره آن تیم 1364 نفره شما خواهد بود.همین اتفاق در2 ماه بعدی می افتد و 4096 نفر به تیم شما اضافه میشودکه نتیجه آن 5461 نفر دریک سازمان خواهد بود که همگی به فروش محصولات مشغول اند.(منظور از فروش در نتورک مارکتینگ،حجم خرید دلخواه درطول دوره پرداخت شرکت می باشد مثلاً 100000 تومان در1 ماه که احتمالاً بخشی از آن را خود فرد مصرف می کند و بخشی دیگررا به قیمت خرده فروشی که در آن سودی برای توزیع کننده وجود دارد،به دیگران می فروشد).

دراین مثال تشکیل سازمانی با این ابعاد 1 سال به طول انجامید اما فراموش نکنید که مهم حجم فروش است نه تعداد افراد سازمان مثلاً شاید درآمد فردی از یک سازمان 10 نفره با درآمد فردی با یک سازمان 50 نفره برابر باشد. برای درک رشد تصاعدی، به جدول زیردقت کنید:

---------------------------------------------

یک مثال بسیار جالب دیگر برای نشان دادن رشد تصاعدی وجود دارد.یک ماه 30 روزه رادرنظربگیرید .

روزاول 1 تومان کنار بگذارید و هر روز آن را 2 برابر کنید :

تمام این مبلغ از یک تومان شروع شد و مجموع درآمد در هفته اول برابر 127 تومان بود. حالا بجای هر روز،یک مدت زمان خاص مثلا 1 ماه و به جای هر 1 تومان یک نفر کنار بگذارید .

مبلغ

روز

1

1

2

2

000

000

32

6

000

000

000

000

524288

20

000

000

000

000

1073741824

30

همانطور که در این دو مثال دیدید ، میزان رشد و درآمد در ابتدا کم است

🕊️🕊️🕊️

پیشنهادهای ما

پیشنهاد میکنیم حتما به هر بخش سر بزنید

فیلم های تاثیرگذار

فیلم هایی که حتما باید در طول زندگیمان ببینیم

کلیپ های تاثیرگذار

کلیپ های کوتاه اما تاثیرگذار

فایل های صوتی

گوشهایتان را عادت به شنیدن نکات مثبت بکنید

...

عکس بخش درباره ما ما بارونی ها ، همچون یک (پرنده ی نامه رسان) که بعنوان لوگوی تیم درنظرگرفته شده ، سفیر بارون هستیم ؛ *** سفیربارون به این معنی که قراره بارونی از برکت،فراوانی،عشق،زیبایی و... بر زندگیمان و افرادی که باما همسیر هستند ببــــــارد و این پیام را مـــا برفراز تمام جهان گام برمیداریم و تجربه یک زندگی جدید از نوع بارون را برجهانیان میرسانیم ... *** بذرهایتان را بکارید قراره بارون بیاد

آیا در شبکه های اجتماعی فعال هستید؟

صفحات ما را در معروفترین شبکه های اجتماعی دنبال نمایید تا از خبرهای ما آگاه شوید

  حقوق تمامی مطلب محفوظ است   |    Design: ...